עבודה בקנדה-מונטריאול

אם אלוהים בירך אתכם בסבתא דוברת צרפתית, או משפחה צפרוקאית למופת, או במקרה הטוב נולדתם בצרפת ועשיתם עליה לארצנו הקטנטונת, מעולה, הגעתם למקום הנכון… כל מה שנדרש מכם הוא צרפתית בסיסית, חיוך רחב ורעב לכסף… מה אתם אומרים? עבודה במונטריאול, כי כן יש צרפתים בעולם שאוהבים אותנו, אבל תתפלאו או לא, הם לא בצרפת הם מחכים לכם בכניסה לקניון במונטיראול.

עבודה במונטריאול - מידע כללי

מונטריאול היא העיר השנייה בגודלה בקנדה, ממוקמת במחוז קוובק ויש בה את ריכוז הצרפתים הגדול בעולם אחרי צרפת כמובן. בעיר יש כ-2 מיליון תושבים ומתוכם קהילה יהודית גדולה מאד ומפותחת. ה עבודה במונטריאול היא מיזוג בין החיים באירופה, ארה"ב וקנדה. לתושבי העיר יש קצת מהפסון האירופאי, הנימוס, השפה כמובן ואפילו קצת הפוזה, תרבות הצריכה של האמריקאים, והחן של הקנדים. שפת האם במקום היא כמובן צרפתית אך רבים מהתושבים דוברים אנגלית רהוטה ומפאת גאוותם למולדת (צרפת כמובן) הם משתדלים לדבר כמעט רק צרפתית. מונטריאול נחשבת לעיר בה איכות החיים גבוהה מאד, תושביה נהנים מתרבות, אומנות, חיי מותרות ובעיקר אוהבים לבזבז כסף. העבודה במונטיראול החלה תופסת תאוצה רק בשנה האחרונה ולכן המקום נחשב לבתולי בכל הקשור לתחום המכירות בקניונים.

עבודה במונטריאול - אז איך זה עובד

ה עבודה בקנדה עבור ישראלים היא נגישה מאד כיוון שאין צורך בהוצאת ויזה, והכרטיס טיסה הוא זול מאד יחסית. אם להיות כנים קנדה מלאה בחברות של ישראלים כמעט בכל חור, קניונים מצליחים יותר ופחות, פיתחו 7 עיניים לפני שאתם בוחרים את החברה בה תעבדו. העבודה במונטיראול עדיפה עבור דוברי צרפתית כמובן אבל גם אלה מכם שאינם דוברים את השפה יכולים לעשות כסף מדהים בקניונים שלקוחותיהם דוברים בעיקר אנגלית.
מרבית הקניונים בעיר גדולים ומפוארים, מספר קומות רב של חנויות מותגים ענקיות מתואמות בדיוק לראוותנות של הצרפתים ולכיסים המנופחים שלהם. העבודה במונטיראול היא חמישה וחצי ימים מלאים של 11 שעות כל יום. מי שמספר לכם שהעבודה קלה, כיפית ופשוטה שקרן ואל תלכו לעבוד אצלו, עבודה בעגלות היא מתישה ומפרכת דורשת מוטיבציית שיא ברוב שעות היום על מנת שהיא תשתלם. העבודה במונטריאול מבחינה סטטיסטית בשנים 2009, 2010 הוכיחה כמשתלמת ביותר עבור ישראלים ואם אתם דוברי צרפתית הסיכויים שתעשו כסף טוב יותר מאשר בכל מקום אחר בעולם שואפים כמעט למאה אחוז.

עבודה במונטריאול - הסיפור שלי

קוראים לי מוניק וכן גם אני כמו רבים וטובים במדינתו היפה צפרוקאית גאה. לא נולדתי בצרפת אבל אמי וסבתי החדירו בי את האהבה לשפה. אחרי הצבא היה לי ברור שאני אטוס לעבודה בחו"ל . הגעתי בקריסמס 2008 לארה"ב, עבדתי תקופה של כמעט חצי שנה בפלורידה, נהניתי מאד, העבודה הייתה קשה אך מתגמלת. אחרי שחזרתי לארץ התחלתי למלצר ואז הבנתי שאני מעדיפה לעבוד קשה כמה חודשים בעגלות מאשר לקרוע את עצמי שנה שלמה בארץ ולהרוויח שכר מינימום. את העונה השנייה שלי בעגלות הייתי בטוחה שאני אחוזר לארה"ב ואז במהלך עיוני באינטרנט קראתי על עבודה במונטריאול. מצוידת בצרפתית בסיסית הגעתי לחברת סיקרט ג'יק, חברה קטנה ומשפחתית עליה שמעתי דרך חברה טובה. העבודה במונטריאול נשארה מתישה אבל הרבה יותר זורמת בעיקר בגלל השפה והמנטליות של האנשים שם. אחרי תקופה של שלושה חודשים בהם הכפלתי את הסכומים שעשיתי בארה"ב, החלטתי להישאר עוד שנה גם בגלל הכסף אבל בעיקר בגלל האנשים בחברה שהפכו להיות משפחה אחת גדולה בשבילי. העבודה במונטיראול הייתה זינוק ענק להתחיל את החיים הבוגרים שלי בארץ כסטודנטית בלי להיות חנוקה כלכלית, גם לממן לעצמי את הלימודים ובעיקר לבלות בין לבין. ממליצה בחום….

Comments are closed.