עבודה בדרום אפריקה

בדרום אפריקה יש קצת יותר מספארי וחיות טורפות. מפתיע אה?!
הקונוטציה הראשונה שעולה לנו כשאנחנו שומעים "דרום אפריקה" היא- מדינת עולם שלישית. אוי ואבוי. אנשים שמחליטים לנסוע לשם הם לרוב אנשים שלא מבינים לעומק מהי המדינה הזו ומה יש שם וכמה היא שונה מכל מה שהם חושבים, הם בטוחים שהם נוסעים לחוויה, לאיזורים יפים, לראות את המקומות שרואים מפורסמים מתנדבים בהם באירועי צדקה וכו'.. אבל זה עוד הרבה מהדברים האלו והלאה.

עבודה בחו"ל - קצת על דרום אפריקה

נתחיל מרקע קטנטן - דרום אפריקה היא העשירה בעולם בזהב, יהלומים, פחם ופלטינה. זה מעמיד אזורים רבים בה לבין העשירים בעולם ובין המושכים אליהם תיירים מבין העשירים בעולם, הרבה אנשי עסקים ואף נשיאים. השאלה היא איפה כל זה נמצא?! כי עדיין, חלק לא מבוטל מהמדינה כן סובלת מעוני, ואבטלה.
אז לחזור למה שהזכרתי קודם, מי שמעוניין ללכת לעבוד בדרום אפריקה צריך להוציא מהראש את התמונה של אירועי הצדקה ותמונת הספארי והנופים החמים והמרהיבים וצריך להתרכז באזורי העושר ו"התיירות העסקית" נקרא לזה כך, כי תיירות יש גם בבתי היתומים באזורים מוכי מחלות.

נחלק את זה כמו שנהוג לחלק את דרום אפריקה-לפי פרובינציות, איפה נמצאת כל אחת ומה ניתן להפיק ממנה כלכלית. נתרכז אך ורק בפרובינציות הרלוונטיות-
המדינה החופשית- הנמצאת תחת שלטון האימפריה הבריטית ואוחזת בעצמאות מלאה. בירתה היא בלומפונטיין ושם תוכלו למצוא ערים מתקדמות ועשירות ומחוקקות.
חאוטנג- היא נמצאת בצפון דרום אפריקה. פירוש השם של הפרובינציה הוא- מקום זהב ואין הרבה להוסיף במילים. שם נמצא עיקר העושר של דרום אפריקה.
פרובנציית הכף המערבי- הלא בירתה היא קפטאון, המקום היפה ביותר בדרום אפריקה, הנופים המרהיבים ביותר. שם נמצא הרבה מאוד מסחר וכלכלה מאוד עשירה ובין היתר גם אוכלוסיה דרומית ולא נאותה במיוחד.
פרובינצית קוואזולו נטל- בירתה היא דרבן- עיר נמל המכולות הגדול ועיר מאוד תיירותית עם חופי חרצה מדהימים ומזג אוויר סימפטי.

אז לפני שאתם טסים ל עבודה בחו"ל בעוד אחד מהמקומות הקונבנציונליים והחרושים זה הזמן לצאת מהקופסה.

Comments are closed.