עבודה בחו”ל-שאלות נפוצות

מדוע יש חברות שמציעות תנאים הרבה יותר טובים מאחרות?

בשוק העבודה של העבודות בחו"ל ישנה "אופנה" של מתן הטבות גדולות מאוד למועמדים לעבודה רק כדי שיגיעו לעבודה בחו"ל . אופנה זו החלה מהרווחיות של השוק וממלחמה של ממש על כוח האדם- בעלי החברות מרוויחים המון כסף ואין להם בעיה לתת הטבות באלפי דולרים תמורת כוח אדם איכותי. כיום נמצאות המון חברות כל העולם והמלחמה הפכה לקשה הרבה יותר. חברות שנמצאות במצוקת כוח אדם יציעו לך עולם ומלואו (במיוחד בארה"ב), ברובו הגדול של המקרים מדובר בחברות שמצבן לא טוב והן חייבות לפתות עובדים בהטבות במקום שכר גבוה תמורת העבודה המושקעת. הרבה פעמים העובד לא יקבל את ההטבה. הכי כדאי להיזהר מאנשים שנותנים לך כרטיס טיסה מראש כבר בשיחה הראשונה/שניה. באופן כללי- חברות טובות, רווחיות, יציבות, בטוחות לא יציעו תנאים מוגזמים. אמנם זה נעים להרגיש רצוי ומפתה לקבל מתנות אבל אין מתנות בחינם ואף אחד לא עושה פה טובות לאף אחד- זה מקום עבודה ועל עבודה טובה ראוי להתחרות, לא להיפך.
כדי להיות בטוחים במקום אליו אתם טסים חפשו ייצוג בארץ של החברה, עדיף גוף לא תלוי כמו חברת השמה.

כיצד מוציאים ויזה לארה"ב

ויזת תייר עולה בערך 460 ש"ח, מקבלים אותה בשגרירות ארה"ב בישראל והיא תקפה ל 10 שנים. תשלום נוסף של 22$ יש לשלם בדואר בכרטיס אשראי דרך האתר של שגרירות ארה"ב ע"מ לקבוע תור לראיון בשגרירות.
באתר יש למלא טופס מורכב (לבנים יש טופס נוסף מורכב יותר)- אם אתם לא מרגישים בטוחים במאה אחוז שאתם יודעים איך לעשות את התהליך אל תעשו כלום. אנחנו מוציאים ויזת תייר לארה"ב למי שרוצה ללא התחייבות ובלי קשר להאם הוא טס לעבוד או איפה הוא הולך לעבוד. בד"כ אם הטופס נראה כמו שצריך השגרירות לא שואלת יותר מידי שאלות, לעומת זאת טופס חובבני לא מתקבל בברכה בכלל. כמו כן תזומנו לראיון קצר בשגרירות שאליו כדאי להגיע עם המסמכים הבאים: שלושה תלושי משכורת, אישור לימודים, תעודת סטודנט, וכל מסמך אחר שיוכל להעיד על כוונתכם לחזור לארץ. ככל שתביאו יותר אישורים כך יגדל הסיכוי לקבלת הויזה.
כדאי לדעת עוד ולהתחיל את התהליך להוצאת הויזה לארה"ב אחרי שרכשתם את כל המידע שצריך.

מה צריך להכין לפני הטיסה?

1. ביטוח נסיעות - ניתן לעשות בסוכנות נסיעות אבל בד"כ הביטוח שצריך לעבודה בחו"ל יהיה יותר זול דרך קופת החולים שלכם.
2. כרטיס אשראי בינ"ל לביטחונכם האישי - מומלץ אך לא חובה. בעבודה בחול תרוויחו מספיק כסף במזומן אבל תמיד טוב שיהיה.
3. כרטיס טיסה - לוודא שהשם שמופיע בכרטיס הטיסה תואם את השם שמופיע בדרכון ושהדרכון שברשותכם והויזה עדיין בתוקף.
4. רישיון- רישיון הנהיגה הישראלי הינו גם רישיון בין-לאומי (אפשר לראות בגב הרישיון) אבל ישנן מדינות בארה"ב שדורשות רישיון בין-לאומי שמוציאים ב מ.מ.ס.י. למי שיש רישיון בארץ – כדאי להוציא רישיון נהיגה בינ"ל (ניתן להוציא בדואר בעלות של 29 ש"ח, מקבלים במקום ולא צריך להמתין בתור.

האם הרבה אנשים טסים לעבודה בחו"ל לבד?

אין מה לחשוש להגיע לבד. את/ה לא הראשון/ראשונה שטס ל עבודה בארה"ב לבד. נציגים של החברה ילוו אתכם בארץ עד יום הטיסה ונציג החברה בארה"ב יאסוף אתכם משדה התעופה. כשתגיעו ותתחילו לעבוד בקניונים תכירו המן אנשים מקסימים ותיצרו לכם חברים לכל החיים. ליוונו במהלך השנים אלפי צעירים ונדאג שגם את/ה תגיע בשלום ל עבודה בחו"ל. אנחנו אתכם לאורך כל הדרך.

Comments are closed.