עבודה בחו”ל-כל הטיפים שחשוב לדעת

במוחו של כול חייל משוחרר או סטודנט בחופשת סימסטר עוברת המחשבה ולו הקטנה ביותר בקשר לעבודה בחו"ל, הרי תמיד כשיושבים כול החבר'ה אחרי שהשתחררתם או אפילו בחופשת לימודים ומתחילים לפנטז על אתן עבודות בחו"ל שתמיד מצטיירות בתור העבודות הכי נחשקות, נשגבות ומפתות שיש. אך שימו לב, חשוב מאוד לדעת כול פרט ולו הקטן ביותר בנוגע לעבודה בחו"ל ולכן חשוב תמיד לשמוע טיפים לעבודה בחו"ל לפני שאתם יוצאים אל מסע העבודה הגדול של חייכם

עבודה בחו"ל - איך מתחילים את החיפוש?

כבר בארץ תוכלו להבחין שרק מחפשים אנשים שיעבדו בחו"ל, זה ממש כמו מרוץ אחרי "דוגמנים ודוגמניות" מאין מרוץ כזה שלא נגמר ואין לו סוף. לכן חשוב להבחין בין חברות אמינות ויציבות ובין חברות "פירטיות" ולא ודאיות. כבר מהארץ תוכלו להירשם לאתרים ותקבלו טלפונים חזרה במהרה, חשוב מאוד לתת את הפרטים הנכונים שלכם במידה ואתם באמת מעוניינים כך שיוכלו ליצור איתכם קשר במהרה ולידע אתכם בכל המידע הדרוש. קבעו פגישות עם כמה חברות כך שתוכלו לבחור מבין כמה הצעות ושתוכלו לקבוע לעצמכם רף מסוים לעבודה בחו"ל מבחינת, חברה, תנאים, רושם, מידע וכדומה. תשתדלו שהפגישות יהיו קרובות אחת לשנייה- כלומר נסו לרכז את זה לכמה ימי פגישות, כדי שהתהליך לא יתחיל להעיק ולהכביד עליכם ולהפוך לטרטור וטרחה, מעבר לזה רוב האנשים שלא עושים את החיפוש באופן מהיר ואימפולסיבי בסוף נגררים עם זה זמן רב מידי עד שלאט לאט מוותרים על העבודה בחו"ל מבלי לדעת את גודל ההחמצה.

עבודה בחו"ל - הפגישות עם חברות לעבודה בחו"ל ומה קורה אחריהן?

עם כול פגישה ופגישה תתחילו להבין שכל עניין העבודה בחו"ל הוא די דומה, אופן המכירה, המוצרים, התנאים, האחוזים ודירות נשמעים די אותו הדבר. לכול חברה יש יתרון וחסרון ולכול חברה הצעה מפתה יותר מהשנייה. חשוב שתשימו לעצמכם תמיד מול העיניים, זה שחברה קונה לכם כרטיס טיסה או "מפנקת אתכם" בהבטחת הכנסה או שכירות "חינם" ? זה לא אומר בהכרח שזו חברה מושלמת. הרי אף אחד מאיתנו הוא לא סנטה קלאוס שמחלק מתנות לשווא. שימו לב שהחברה שבה אתם בוחרים היא חברה אמינה שנותנת לכם תחושת ביטחון, אמינות וודאות. חברה שמראה לכם תמונות של המקום, מאפשרת לכם לדבר עם עובדים שנמצאים ביעד שאליו אתם רוצים לנסוע, ומקשרת אתכם אפילו עם הבעלים. אין שום סיבה שחברה לא תעשה זאת אלה אם כן יש לה משהו להסתיר, אל תתפתו למתנות, לכו אחרי האינטואיציה שלכם כי ברגע שתהיו בחברה שאולי נותנת החזר כרטיס טיסה באופן מיידי, אבל אין אחוזי הצלחה במכירות, זה לא שווה את הטיסה.

עבודה בחו"ל - על העבודה עצמה

חשוב מאוד להבין שאולי באתם לעבוד בחו"ל אבל לא מדובר בגן ילדים, העבודה היא עבודה מאוד, מאוד, מאוד קשה, כן, אולי ישבתם בכל אותן פגישות ואמרתם למראיינים "אין בעיה, אני דופק משמרות כפולות כמו כלום" אבל לא פה. הקושי בעבודה הזו, הקושי האמיתי הוא ברגע האמת, ברגע שבו אתם עולים על העגלה בחודש הראשון.
חשוב מאוד ללמוד את הטקסטים מבעוד מועד ולבקש מהחברה שאיתם אתם טסים לעבודה בחו"ל את כול המידע האפשרי, ככה שתגיעו הכי מוכנים שרק אפשר. מעבר לזה לפני שתעלו על העגלה ודאו שמישהו בודק אתכם ורואה שאתם עושים את הספיץ' על הצד הטוב ביותר. הימים הראשונים על העגלה אמורים להיות עם טריינר צמוד- ככה ששווה מאוד ללמוד ממנו, להקשיב לו, הרי אם הוא נבחר להיות מודל החיקוי לעובד חדש יש סיבה לכך. היו פתוחים לביקורת למרות שזה מאוד קשה לפעמים, בעיקר אחרי יום עבודה מתיש שהוצאתם כול כך הרבה אנרגיות, לא כול כך כיף לשמוע ביקורת אבל זה בהחלט לטובתכם. בשורה התחתונה כולם רוצים בהצלחה שלכם, אפילו יותר מכם.
הטיפ החשוב ביותר שיש לי לתת לכם זה שעד שלא עבר חודש ימים מהרגע בו עליתם לראשונה על עגלה זה אומר שלא באמת נתתם לזה סיכוי, יהיו ימים של אפס, ימים של 50 דולר או ימים של 1000 דולר, שתחזרו שיכורים מאושר הביתה. זה לא אומר כלום. אם סיימתם על אפס זה לא אומר שאתם לא יודעים למכור ואם סיימתם על 1000 זה לא אומר שמעתה כול יום יסתיים על 1000 דולר מכירות, ככה זה. החודש הראשון הוא חודש מאוד לא יציב, חשוב שתיקחו איתכם את אותו יום בו הפצצתם במכירות ותנסו לחשוב מה עשיתם שגרם לכם למכור כול כך טוב? אולי זה החיוך? הגישה? האנרגיות? האגרסיביות? האלגנטיות? תסגלו לעצמכם שיטת עבודה.

עבודה בחו"ל - לא תצטערו!

לסיום חשוב לי לומר שאין שום דבר שדומה לחויות העבודה בחו"ל, לא טיול, לא לימודים, לא מסיבות, כלום. אין דבר שישתווה למשכורות שיהיו לכם שם, לחברים שתאספו שם, להנאות שלכם שם. חשוב שתפיקו מהחוויה הזו את המרב, השתדלו להיות אתם, להגיע עם מטרות ויעדים ולדבוק בהם עד הסוף, הרי אימפריות לא בונים ביום,תיהנו מכול העולמות- העבודה, הבית, וההווי. ללא ספק עבודה בחו"ל משנה את מסלול החיים ותפיסת החיים דעו לנצל אותה לטובה.

Comments are closed.