עבודה באירופה

העבודה באירופה היא קל"ב במונחים של טיסה לעבודה בחו"ל אבל מבחינה תרבותית מדובר במרחק של שמיים וארץ. היבשת השכנה שלנו מצטיינת כמעט בכל דבר, ספורט, מחול, חיי לילה, אומנות וארכיטקטורה, גם המטבע האירופאי נשאר איתן ויציב למרות המשברים הכלכלים בעולם. בניגוד לעבודה בארה"ב, קנדה או אוסטרליה בהן אחוז העובדים הזרים הוא גבוה מאד ואינו ניתן לשליטה עבור משטרת ההגירה, באירופה המצב הוא הפוך ולכן לא כדאי לעבוד ברחבי היבשת באופן לא חוקי. דרכון אירופאי, אישור לימודי או כל מיני אשרות עבודה ניתנות להשגה דיי בקלות עבור ישראלים, כל שצריך זה נחישות וסבלנות ויש אישור. העבודה באירופה מגוונת מאד אך תחום המכירות הינו האטרקטיבי והרוויחי ביותר עבור ישראלים שמחפשים לעשות כסף לתקופת זמן קצרה.
שעות העבודה באירופה נוחות יחסית ולרוב מסיימים לעבוד בשעות הערב המקודמות מה שמשאיר זמן רב לבילויים, כמו כן מלבד ימי חופש ברוב מדינות אירופה הקניונים בימי ראשון סגורים מה שמשאיר עוד זמן למנוחה. יחד עם זאת חשוב לציין שהעבודה במכירות יכולה להיות רווחית אבל היא לא קלה ומחייבת רעב לכסף ואנרגיה מרובה במהלך היום על מנת להצליח ולהרוויח בה. בסך הכל מדובר בעבודה קשה ואקטיבית מאוד מטבעה, בניגוד למכירה בחנות מאחורי קופה או מכירה של ריהוט משרדי באולמות תצוגה מסודרים.

תנאי המחיה באירופה שמספקות מרבית החברות לעובדיהן קצת צנועים יותר בהשוואה לחברות של ישראלים בארה"ב או קנדה, בהתאמה לרמת המחיה האירופאית ששונה מהחיים בצפון אמריקה. כמובן שהדירות מאובזרת ומרוהטת אך לרוב רכב אינו חלק מהעסקה, מכיוון שהרכבות העירוניות והתחבורה הציבורית במרבית המדינות בעבודה באירופה מגיעה לכל מקום ופינה אפשרית ברחבי הערים והפרברים.

Comments are closed.