לעבוד באוסטרליה עם ויזת Working Holyday Visa

בשנים האחרונות עבודה באוסטרליה באופן לא חוקי היא מסוכנת מאד וניכר כי יותר מ-50% מהעובדים הבורחים לעבוד באוסטרליה שלא כחוק נתפסים. רשויות ההגירה באוסטרליה רואות בעין מאד לא יפה עבירה על החוק מסוג זה ולעתים בוחרות לגרש את העובד הזר מגבולות המדינה לאלתר. מלבד זאת העובדה שכרטיס טיסה לאוסטרליה הוא יקר ורמת המחיה שם היא גבוהה הופכת את הסיכון ללא משתלם בכלל.
הדרך הקלה והמהירה ביותר לעבוד באוסטרליה באופן חוקי היא באמצעות ויזת עבודה שנקראת – Working Holyday Visa והיא מיועדת לאפשר לצעירים בגילאים 18-30 (שאין להם ילדים) שהייה של למעלה משנה ברחבי היבשת תוך כדי עבודה חוקית שמטרתה מימון הטיול עצמו והכרת תרבות המדינה והתושבים המקומיים. הויזה הזו היא חלק מהסכם שנעשה בין המדינות:
בלגיה,בנגלדש,קנדה, צ'ילה,קפריסין,אינדונזיה, דנמרק, איראן, אסטוניה, מלזיה, פינלנד,תאילנד,צרפת, טורקיה, גרמניה, ארה"ב, הונג-קונג, שוודיה,טייוואן, בריטניה, אירלנד, איטליה, יפן, קוריאה, מלטה, הולנד ונורבגיה. ישראלים בעלי דרכון אירופאי  מהמדינות הרשומות למעלה ראשים להוציא את ויזת העבודה באוסטרליה בארץ בעוד שדרכונים זרים של המדינות האחרות מחויבים להוציא ויזה זו במדינת מוצא הדרכון בלבד.

תהליך הוצאת ויזת זו הנו פשוט ונעשה דרך האינטרנט באתר הבא:
www.immi.gov.au/allforms/visiting_whm.htm, אלה מכם שהטכנולוגיה פחות קורצת להם יכולים להזמין טופס בקשה לויזה זו מ-ת.ד 33801 ת"א. הטופס ישלח אליכם תוך 30 יום לכן קחו בחשבון שהדרך המהירה לעבוד באוסטרליה היא באמצעות הנפקת הויזה דרך האינטרנט, תהליך שנמשך עד שבועיים לקבלת האישור הסופי.

בנוסף ישנן מספר סוגי ויזות עבודה בחו"ל לזרים הלומדים באוסטרליה, בין אם מדובר בלימודים אקדמאים, קורסים למיניהם ואף לימודי מקצועות נדרשים כמו סיעוד, בישול, איפור, וספרות (כן,כן, עיצוב שיער). אישורים אלה יקרים מאוד ואינם מומלצים לעובדים מתחילים בתחום בגלל עלויותיהם אלא למי שרוצה להגר לאוסטרליה או מוכרים מנוסים שבטוחים בהצלחתם.

Comments are closed.