עבודה באירופה-לונדון

תוססת, מלאת תרבות ושיקית, לונדון מהווה את היעד הכי מושך לעבודה באירופה, היא משגעת ביופייה, בהיסטוריה שלה ומספקת הרבה מעבר לרק עבודה לאלו המגיעים אליה, תאטראות, כדורגל, הביג בן, ארמון בקינגהאם ועוד עשרות מבנים, פארקים ומוזיאונים. אלו הם חלק מהדברים שגרמו לה להיראות כל כך טוב במשך השנים אבל מוכרחים לציין שהיא השתנתה מאוד מאז הפעם הראשונה שישראלים הגיעו לשם לצורכי עבודה ועד היום.

עבודה בלונדון – פעם והיום

בפעם הראשונה שהישראלי הממוצע הגיע ללונדון, נעמד בקניון והתחיל לעצור נשים וגברים בכל הגילאים כדי לשייף להן את הציפורן, משטרת ההגירה לא הייתה מודעת לכך שאין שום דבר חוקי במה שהוא עושה. סצינת העבודה באירופה רק התחילה להתפתח והחוקים עוד לא היו ברורים לכולם. כיום לעומת זאת, אנו יודעים שהעבודה בלונדון ובשאר אירופה כמובן, חוקית אך ורק לאלו מאיתנו שהם בעלי אזרחות אירופאית, או ויזת סטודנט שמאפשרת עבודה. לכן, החברות האיכותיות והטובות ביותר הן אלו שמספקות עבודה חוקית בלבד, ולא מסכנות את העובדים שלהם בגירוש. אלו הן החברות שיתייחסו אל העובדים שלהם כמו אל מלכים ומלכות, בדירות עם מיטות אמיתיות ולא מיזרון זרוק על הרצפה, אלו הן החברות שיתנו לעובדיהן הבטחת הכנסה וידאגו שלא יצטרכו אותה כי הם יעבדו עם העובדים שלהן עד שיהיו המוכרים הכי טובים באזור.

עבודה בלונדון – האוכלוסייה הקונה

כמו בכל מקום עבודה באירופה, יש את הקניינים הכבדים ויש את החסכנים. הקהל האנגלי הוא קהל מאוד קשה מבחינת המכירות, הם חשדניים ואדישים ואוהבים שפונים אליהם בנימוס, שאנחנו בישראל לא לחלוטין מכירים ולכן חשוב שמי שיכנס לאיזושהי עבודה בלונדון יזכור שהוא צריך לשנות את אופי החשיבה והמכירה ב-180 מעלות! בהתחלה, זה יהיה מאוד קשה, אבל ברגע שעולים על הגל, יותר קשה זה לרדת ממנו. האנגלים הם אנשים אסתטיים מאוד שאוהבים להיראות במיטבם ומוכנים להוציא מאות ואלפי פאונדים כדי לשמור על המראה הזה. תמיד יהיו מכירות קטנות של 100-200 פאונד, אבל המכירות הגדולות באמת יכולות להגיע לסכומים של 1000 פאונד ויותר.

עבודה בלונדון – המטבע

אומנם אנגליה היא היא חלק מהאיחוד האירופאי, אבל בניגוד לשאר אירופה, באנגליה משתמשים במטבע של לירה שטרלינג. שנחשב לאחד המטבעות החזקים ביותר בעולם ולכן, כל סכום שתרוויחו בעבודה בלונדון יהיה יותר גדול מאותו הסכום באזור עבודה אחר באירופה. אומנם יש מקום לציין שבשנים האחרונות הכלכלה האירופאית נחלשה מאוד ועברה המון טלטלות אבל באופן יחסי היא יציבה ולכן ניתן לצפות לסכומים יפים במהלך העבודה. כמובן, שכמו בכל תחום המכירות, לא משנה היכן בעולם תוצב, כל אחד מרוויח על פי מה שהוא מוכר, ולא על פי הכלכלה החזקה או החלשה באזור שבו הוא מוכר

עבודה בלונדון – אז כן או לא?

השאלה הנשאלת ביותר לאחר הבנת המידע היא האם העבודה באירופה מומלצת או לא, התשובה – לא בדיוק חד משמעית, אלו מאיתנו שמוכנים להשקיע מזמנם בלמידת תרבות אחרת והבנתה, ימצאו את העבודה בלונדון למאוד מעניינת, מאתגרת ורווחית, אלו מאיתנו שלא בדיוק רוצים להשקיע ויעדיפו להרוויח כסף מהיר בקלות, יכולים באותה המידה ללכת לפיצוציה הקרובה ולקנות כרטיסי גירוד ואולי ככה הם ירוויחו את הסכומים שעליהם הם חולמים!

Comments are closed.