עבודה בארגנטינה

הסיפור שלי על העבודה בארגנטינה הוא די הזוי. תמיד רציתי לטוס לעבודה בחו"ל- בעגלות, אבל מסיבות כאלה ואחרות אף פעם לא באמת יצא לי, פעם זה היה בגלל הוותק בעבודה בארץ, פעם בגלל הקשר המשגשג שהיה לי עם החבר שלי אז, ופעם בגלל שחסכתי כסף לטיול הגדול בדרום אמריקה ולא יכולתי לקחת את הסיכון שאני לא אצליח לעשות מספיק כסף אי שם מעבר לים. לעבודה בארגנטינה הגעתי דרך אח של אחד מהידידים שלי שלמדו איתי, הוא רק פתח את העגלות שלו בבואנוס ואני הייתי בין העובדות הראשונות שלו. כמו כולם תכננתי לעשות את הטיול שלי מארגנטינה ולהצפין, אבל בסופו של דבר מצאתי את עצמי נשארת בעבודה בארגנטינה תקופה ארוכה מהצפוי.

עבודה בחו"ל - עבודה בארגנטינה פרק א'

בעצם הכל התחיל בבואנוס איירס שזו עיר שמרגיש בה כמו באירופה, אני זוכרת שהיינו עושות שופינג כמו מטורפות בקניונים שם ויום אחד ראיתי עגלה של מוצרי ים המלח וזכרתי שידיד שלי אמר לי שאחיו בדיוק פותח עגלות בארגנטינה, אז התכתבתי איתו בפייס ושאלתי אותו על העבודה בארגנטינה שאח שלו תכנן והוא אמר לי שזו העגלה שלו, אז יצרתי איתו קשר כדי להגיד שלום (כי אני מכירה אותו), מפה לשם, הוא אמר לי שהוא מחפש עובדים נוספים, אז מיד נידבתי את עצמי ואת חברה שלי, עם כבר הרפתקאות של הטיול הגדול אז עד הסוף.

עבודה בחו"ל - עבודה בארגנטינה פרק ב'

העבודה בעגלות היא דבר מאוד קשה, בכלל לא מה שחשבתי קודם. במשך חודש וחצי עבדנו כמו מטורפות, מדי פעם היינו עושות את ה600 פזוס שלנו, אבל לא בדיוק הצלחנו להגיע לאלפיות. רמי (המנהל שלי) תמיד אמר לנו שזה עניין של זמן עד שנלמד את העבודה, אבל לא היה לנו מספיק סבלנות, מה שכן נהנינו בטירוף, היינו בדירה של העובדים שהיתה ממש על השדרה הראשית בלב כל הבאלגן של בואנוס, יצאנו מלא, ביזבזנו מלא ופשוט היה כיף, אבל מה שכן לא בדיוק טיילנו ומדי פעם כשניתקלנו בחבר'ה מוצ'ילרים כמונו זה מאוד ביאס אותנו שאנחנו לא יכולות גם כן לטייל.
במשך החודש וחצי האלה חסכנו בערך 2800 פזוס שזה מאוד עזר לנו להמשך הטיול. אחרי חודש וחצי של עבודה בארגנטינה חתכנו מבואנוס והתחלנו לטייל כמו שתכננו מראש. למזלנו, הגענו ממש בתחילת העונה של הגל אז לא נשארנו כל כך מאחור ובסופו של דבר הצלחנו לצמצם את הפער ואפילו להגיע לקרנבל בברזיל בזמן.

עבודה בחו"ל - עבודה בארגנטינה פרק ג'

בסוף הטיול, אחרי שחרשנו על כל דרום אמריקה והיינו בפנמה 3 שבועות חזרנו לעבודה בארגנטינה בשנית. במקום לטייל 6-7 חודשים כמו שתכננו, הטיול נמשך איזה שנה בערך וזה היה מושלם. לא רק שהפעם הזו הספרדית שלי הייתה הרבה יותר טובה, ועזרה לי במכירות בצורה הרבה יותר טובה. הכסף שעשיתי היה הרבה יותר טוב וסוף סוף הגעתי לכמה אלפיות. אני לא הייתי המוכרת הטובה ביותר בעבודה אבל עדיין מעל הממוצע..
מבחינת החוויה ומה שזה נתן לי להמשך אין מילים בכדי לתאר, במיוחד ללימודי המשפטים שהתחלתי באותה שנה. מה גם שהצלחתי לחסוך ב3 חודשים הללו בערך כ8000 פזוס שזה היה גם כן אחלה דמי כיס לחזרה לארץ וגם יצא לי להכיר את החברה הארגנטינאית מנקודת מבט אחרת משל מטיילת.

נכון, שהכסף בעבודה בדרום אמריקה הוא לא כל כך גדול ביחס למקומות אחרים ברחבי העולם. חברים שלי שעבדו בארה"ב או בקנדה חסכו מספיק כסף לקחת משכנתא קטנה ולקנות בית, אבל מבחינתי ארגנטינה היה מושלם.
כל השנה הזו שטיילתי ועבדתי הייתה קסומה בעיניי ותחשב לאחת התקופות היפות בחיי. העבודה בארגנטינה שבמצטבר הייתה כ4 וחצי חודשים הייתה רעיון גאוני ותרמה לי רבות. לפי תחושת הבטן שלי אני אגיע שוב לעבודה בחו"ל איכשהו ברחבי העולם, אם זה בחופשת הסמסטר או אחרי לימודי התואר, כי מעבר לעבודה השוחקת והמתגמלת שהייתה לי, יש פה גם את הערך מוסף שהוא להכיר תרבות אחרת ובאמת להצליח לגרום לאנשים להאמין בך, בשבילי זה אדיר!

Comments are closed.